Almanca öğrenme yolları ve evden Almanca öğrenmek
farklı kişiler birçok nedenden dolayı Almanca öğrenmek istiyen insanlar vardır, bazıları Almanya’da okumak ve bir Alman üniversitesine kaydolmak için Almanca öğrenmek istiyor, bazıları Almanya’da uygun bir iş bulmak istiyor ve bunun nedeni Almanyanın ekonomisinin dünyanın en güçlü dördüncü ekonomisi olduğu içindir.

Birçoğu, özellikle kelimelerinin telaffuzunda, Almanca öğrenmeyi zor buluyor, bu da onları öğrenirken bir miktar hayal kırıklığı ve can sıkıntısı ile karşı karşıya bırakıyor ve bazı insanlar tüm öğrenme fikrinden vazgeçiyor.

Almanca öğrenmenin en iyi yolları

Almanca öğrenmek için birincil hedefinizi seçin:

Yeni bir şeye başlamak, bir karar vermenizi ve hedefinizi gözlerinize koymanızı ve onu uygulamakta ısrar etmenizi gerektirir. Almanca öğrenirken yapmanız gereken de budur, sıfırdan Almanca öğrenme isteğinizin ana sebebini bulun.
Almanya’ya iş ve eğitim amaçlı seyahat etmek ya da ülkenin uygarlığı hakkında bilgi edinmek için ya da dil hakkında bilgi edinmek için merak amacıyla seyahat etmek olabilir.

Ona tutunmak için sebepleriniz ne olursa olsun, sizi iradenize yönlendirecektir. Bazen zayıflık anları ve bazen öğrenmede zorluk hissi yaşamalısınız, bu yüzden her durumda nedenlerinizi hatırlamalı ve aradığınızı elde etmek için motivasyonu yeniden kazanmalısınız.

Almancayı önceliklerinizden biri yapın ve onu çalışmak için sistematik bir plana bağlı kalın, bu da onu bilinçaltınızda sağlam bir şekilde kök salmış bir ana hedefe dönüştürecek ve ne olursa olsun öğrenmek için çaba sarf edeceksiniz.

Ücretsiz sitelerden yararlanın:

Herkes teknolojinin hayatımızdaki yararları ve dezavantajlarından bahseder ve yararları hakkında konuşmak istersek, ücretsiz öğrenme siteleri bilimsel ilerleme ve teknoloji geliştirme konusunda başımıza gelenlerin en iyileri arasındadır.

Sırf internetin varlığı ve çoğu ücretsiz olan eğitim platformları sayesinde yeni bir dili sıfırdan öğrenme aşamasından geçmemiz ne kadar kolay hale geldi ve onlar aracılığıyla en derin faydayı elde etmemizi sağladı. Ve dünyadaki birçok kişinin en önemli ve favorilerinden bahsediyoruz:

YouTube: Bize en önemlileri eğitim videoları olmak üzere birçok ücretsiz hizmet sunan global site. Burada dili, ana dili İngilizce olan kişiler ve herkese doğru fikri sunmak için çaba gösteren birçok harika profesör aracılığıyla doğrudan öğrenebiliriz.
İşte Türkçe’ye çevrilen en önemli Almanca konuşmalar buraya tıklayın
Pratik Almanca Konuşma‏ app on Google Play
Almanca Günlük Konuşma app on App store
Dulingo: web sitesi ve uygulaması: Kullanım kolaylığı ve size ders zamanını hatırlatmak için bildirimler göndermesi sayesinde yeni başlayanlar için temel kelimeleri ve cümleleri öğrenmede çok uygun görünüyor.
Dulingo on Google Play
Dulingo on App store
HiNative: Bu uygulama, konuşmaları yerlilerin aksanıyla dilin doğru telaffuzuyla dinlemenizi sağlar.

Ve deneyebileceğimiz ve bize uygun olanı seçebileceğimiz diğer birçok uygulama.

Senin için uygun içeriği bul:

Şimdi Almanca öğrenmeye karar verdikten sonra, fikirlerinize ve öğrenme şeklinize dokunan size uygun eğitim içeriğini bulmalısınız.

Mevcut kaynakların çok olduğunu ve bilgilerin tekdüze olmasına rağmen her birinin diğerinden farklı olduğunu göreceksiniz, tıpkı dil okullarında olduğu gibi, her öğretmen bilgiyi diğerlerinden farklı bir şekilde sunar.

Ancak buradaki fark, birden fazla kaynağı inceleyebilme ve ardından sizin için en uygun olanı seçebilme yeteneğinde yatmaktadır.
Bu adım, hangi kursları ve saatleri öğrenmek istediğinizi seçebileceğiniz kendi kendine öğrenmenin faydalarından biri olarak kabul edilir.

Dildeki en yaygın kelimeleri öğrenin ve ezberleyin:

Almanca’ya hakim olmak ve onu konuşmak için, bir kelime hazinesine sahip olmamız gerekir.

Zayıf hafızamızdan muzdaripsek ve farklı şeyleri hatırlamakta zorlanıyorsak, onu güçlendirmek için çalışmak ve mümkün olduğunca çok yeni kelime ezberleyerek bu önemli adıma odaklanmak çok önemlidir.

Ama endişelenmenize gerek yok, ezberlememize ve hatırlamamıza yardımcı olacak bazı ipuçları var ve son araştırmalara göre en iyi ezberleme yönteminden burada bahsedeceğiz ki bu aynı zamanda hafızayı güçlendirmenin bir yolu, yani iki kuş bir arada demektir!

Hafta boyunca öğrenmek için yeni kelimeler seçin ve ardından şunları yapın:

  1. Gerekli dilde konuşulan en önemli günlük temel kelimeleri bulun ve onlara bakmak için zaman ayırın.
  2. Ardından zaten bildiğiniz kelimeleri ve sözcükler seçin.
  3. Kalan kelimeleri not edin ve onları dinleyin ve seviyelerde ilerlerken bunları cümlelere koymaya çalışın veya İnternet’ten örnekler arayın ve yazın.

Haftanın sonunda öğrendiğiniz kelimeleri gözden geçirin ve öğrenmediğiniz zor kelimeleri yazın ve zamanla öğrenin.

Yaptığınız her başarı için kendinizi ödüllendirebilirsiniz, örneğin her 50 yeni kelime için, kendinize istediğiniz bir şeyi veya kendinizi eğlendirecek bir şey satın alabilirsiniz.

Metinler ve konuşmalar aracılığıyla dilbilgisi öğrenin:

Alman dilinin gramerini çalışmak sıkıcı görünüyor ve bu, Almanca öğrenirken karşılaştığımız engellerden biri. Alman diline hakim olmak için önce dilbilgisine hakim olmamız gerektiğini düşünmek bir hatadır.

Bu konuda endişelenmenize gerek yok! Doğru yol bundan daha basittir ve işimizi kolaylaştırır.

Sadece konuşmalarda cümleler kurmaya başlamak için temel kuralları öğrenin.

Sadece dile dalmak, konuşmaları dinlemek ve metinleri okumak, genel olarak dil ve özel olarak dilbilgisi anlayışınızı artıracaktır.

Dilin ve ülkenin uygarlığı hakkında bilgi edinin:

Almanya kültürünü tanımak, yapılacak en önemli şeylerden biridir. Bunu yapmanın kitaplar, İnternet, belgeseller veya anadili İngilizce olan kişilerle konuşmak gibi birçok yolu vardır. Alman felsefesini ve onların düşünce tarzını anlamanız, onların dilini ve telaffuzlarını daha iyi anlamanızı kolaylaştıracaktır.

Bu yüzden onların dilini öğrenmek istiyorsanız yerel halkla konuşmanız tavsiye edilir, bu size dilinizi güçlendirme ve topluluklarına entegre olma fırsatı verecektir.

Ancak bazıları yabancı bir dil konuşmaktan ve hata yapmaktan korktukları veya çekindikleri için bu adımı zor bulabilirler. Siz de o insanlardansanız, “Hatalarınızdan korkmayın, yoksa asla öğrenemezsiniz!” diye hatırlatalım.

Yerlilerle onların dillerinde konuşmaya çalışmak korkutucu değil, aksine, sadece onlarla konuşmak ve onlarla etkileşim kurmaya çalışmak sizi sevimli bir sosyal insan yapar, bu yüzden dillerini öğrenmek için harcadığınız zamana ve onların medeniyetlerini öğrenme arzunuza değer verirler.

Almanca kısa filmler ve şarkılar izleyin:

Bu fikir bazı insanlar için önemsiz görünebilir, ancak hangimiz sadece metinleri okumaktan ve normal konuşmaları dinlemekten sıkılmayacağız.

Eğlenceyi dil öğreniminize katın ve arada sırada kendinizi eğlendirmeyi günlük bir alışkanlık haline getirin.

Yeni başlayan biriyseniz yazılı kelimelerle film izleyebilir veya başka bir şekilde dikkatlice dinleyebilir ve kelimeleri kendiniz yazmaya çalışabilir ve ardından sahip olduğunuz doğru kelime miktarını kontrol edebilirsiniz.

Bu adımı tekrarladığınızda, dil ilerlemenizin olumlu sonuçlarına şaşıracaksınız.

Dil alıştırması yapın:

Yukarıdaki adımların tümü önemlidir ve bizi hedefimize yaklaştırır, ancak tüm yeni bilgileri kullanmazsak nasıl saklayacağız? Şu kuralı unutmayın: “ya kullan ya da kaybet.” Bir dil hakkında çok miktarda bilgi aldığınızda, kullanmazsanız yavaş yavaş unutmaya başlayacaksınız.

Herhangi bir şekilde Almanca iletişim kurmalısınız. Kendinize meydan okuyun ve günlük bir metin yazın ve yeni kelimeler ve kurallar hakkında öğrendiklerinizi ona ekleyin, arkadaşlarınızla ve başkalarıyla paylaşın ve onları okuyup eleştirmeye davet edin. Veya her hafta Alman dilini öğrenme adımlarınızla ilgili bir kayıt yapın.

Belki de hızlı ilerlemenize yardımcı olabilecek Almanca dilini akıcı bir şekilde konuşan veya Almanca öğrenmekle aynı ilgi alanlarına sahip birini buldunuz. , o zaman birlikte çalışabilir ve dili daha büyük bir ilgiyle inceleyebilirsiniz. Bu meydan okuma, kendinize güvenmenizi sağlayacak ve diliniz daha az hatayla daha iyi ses çıkaracaktır.

Yaptığınız işten keyif alın ve bunu günlük bir alışkanlık haline getirin:

Almanca öğrenmekten zevk almıyorsanız, ders çalışmakla vakit kaybetmeyeceksiniz ve bunun sadece size yük olduğunu düşünecek, tam tersini yapacak, hatta eğlenceli bir alışkanlık haline getirip gün içinde başvuracaksınız.

yemek tarifi veya malzeme okumak ya da o dilde spor haberleri izlemek gibi canınız sıkıldığında.

Günlük hayatınıza ne kadar çok dahil ederseniz, zihniniz onu bir alışkanlık ve ilgilenmeye ve öğrenmeye zaman ayırmaya değer faydalı bir şey olarak görecektir.

Dili, hayatınızın her detayına giren yeni bir rutin haline getirin. Ve kültür, kitaplar, filmler ve belgeseller ile ilgili her şeyi öğrenmenin tadını çıkarın ve belki edebiyat ve şiir de ilgi alanlarınız arasındadır. Bunun dil seviyenizde sizin için niteliksel bir sıçrama oluşturacağına güvenin.

Sağlıklı bir başlangıç için en iyi ipuçlarımızla top şimdi sizde! Uygun yöntemi takip edin ve öğrenmenize kendi dokunuşunuzu katın ve deneyiminizi başkalarıyla paylaşmayı unutmayın, bu size en iyi ipuçlarını ve adımları paylaşabileceğiniz arkadaşlarınızı tanımanın yanı sıra deneyiminizi artırma fırsatı verir ve belki biraz da rekabet ruhu, bu da bu konudaki coşkumuzu artırır.

Sadece kendinize ve dile hakim olma kararlılığınıza güvenin ve düzenli bir yaklaşım izleyin ve kesinlikle hedefinize ulaşacaksınız.

Ayrıca okuyun: Learn Spanish Online

التعليقات مغلقة.